دستگاه اوواش به جهت آبگیری و دانه بندی مواد معدنی در صنایع و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد. صفحه های کاهنده آب (Dewatering screen) مواد معدنی، مصالح سنگی، انواع کانی ها و همچنین لجن ها را خشک می کنند و مواد حجیم و سنگینی تولید می کنند که با دستگاه های استاندارد قابل حمل هستند.

این دستگاه ها همچنین برای بازیابی ذرات جامد از مایعات‌، لجن ها یا لای ها استفاده می شوند. اوواش ها بسته به نوع کاربرد، به صورت جوش داده شده یا طرح پیچ و مهره ساخته می شوند. برای کاهش رطوبت جامدات به حداقل مقادیر ممکن، زاویه تحریک لرزش بهینه شده است. این واحد توسط یک شیب عرشه صفحه 3+ درجه (با قابلیت افزایش) پشتیبانی می شود.

نحوه کار اوواش

همه عرشه های صفحه های موجود، می توانند مورد استفاده قرار گیرد. روش کار به این ترتیب است که در خطوط تولید مصالح شسته شده از روی سرند عبور داده می شوند. در این فرآیند از رطوبت مواد معدنی به میزان ۱۲ درصد کاسته می شود و ذرات ریزدانه غیرمفید و نامناسب از مصالح ورودی جدا می گردد. این فرآیند به منظور افزایش کیفیت مواد معدنی یا مصالح سنگی صورت می گیرد.

شایان ذکر است که میزان وزن مخصوص خشک خاک با درصد رطوبت آن، تا میزان درصد رطوبت بهینه (یا درصد رطوبت اپتیمم نیز به آن اطلاق می شود) آن، رابطه معکوس دارد. به این مفهوم که تا پیش از رسیدن به درصد رطوبت بهینه، افزایش رطوبت، کاهش وزن مخصوص خاک را در پی خواهد داشت. از مقدار درصد رطوبت بهینه به بعد، این رابطه مستقیم می شود. به این معنا که افزایش رطوبت، باعث کاهش وزن مخصوص خشک خاک می شود.

بنابراین عملکرد دستگاه اوواش به گونه ای طراحی شده که درصد رطوبت خاک را تا میزان درصد رطوبت بهینه که خاک در آن درصد رطوبت، ماکزیمم وزن مخصوص خشک را دارد، کاهش دهد. میزان درصد رطوبت بهینه در خاک های مختلف متفاوت است و به پارامترهایی نظیر جنس خاک،‌ درصد تراکم و غیره وابسته است.

مزیت های دستگاه اوواش

دستگاه های اوواش مزیت های پرشماری دارند که از جمله آن ها می توان موارد زیر را نام برد:

  • نرخ ظرفیت حجم ورودی آن ها بسیار زیاد است.
  • درصد رطوبت نهایی را به بهینه ترین میزان ممکن می رساند.
  • طراحی تشک صفحه ای آن ها منحصر به فرد است.
  • به صورت بهینه در برابر رطوبت و سایش حفاظت می شوند.
  • قابلیت اعتماد و اطمینان بالایی دارند و طراحی قوی و منحصر به فردی دارند.

توری های به کار برده شده در این دستگاه از جنس پلی یورتان است که در واقع به صورت ضدسایش طراحی شده است. قطر هر فضای خالی در شبکه آن حداقل ۱۰۰ میکرون است. این میزان قطر باعث می شود مصالح ریزدانه ای مثل ماسه بادی که برای کیفیت مصالح سنگی مفید و مناسب هستند و به کیفیت خاک کمک به سزایی می کنند، هدر نرود.

قطعات خشک کن اوواش

کیفیت مناسب قطعات به کار رفته در دستگاه اوواش منجر به این شده که استهلاک دستگاه بسیار کم باشد و بنابراین عمر مفید آن زیاد است. می توان این دستگاه را جایگزین سیستم های سنتی و قدیمی ماسه شوری نمود. چراکه باعث می شود علاوه بر کاهش هزینه هایی مثل هزینه مصرف زیاد آب و هدر دادن مواد ریزدانه همراه پساب، به کیفیت و بازدهی بسیار بیشتری نیز دست پیدا کرد.

می توان از دستگاه هیدروسیکلون هم استفاده کرد تا همه ریزدانه های مصالح یا حتی پساب دستگاه های دیگر را بازگرداند. هیدروسیکلون در قسمت فوقانی سیستم قرار گرفته و قدرت جذب تمام ریزدانه های مواد و مصالح ورودی را دارد. نصب،‌ تعمیرات و نگه داری از این دستگاه نیز بسیار راحت است و کار با آن نیازمند تخصص ویژه ای نیست.

قطعات دستگاه اوواش شامل مخزن ورودی آب گل آلود، پمپ آب، هیدروسیکلون ها و سرند آبگیری می شود. بسته به نوع دستگاه، اندازه سیکلون، اندازه سرند آبگیری و اندازه پمپ متفاوت است. باتوجه به نوع دستگاه حداکثر ظرفیت و میزان آب موردنیاز تعیین می گردد.

اوواش (سرند خشک کن ارتعاشی)

این دستگاه به دو منظور آبگیری و نیز دانه بندی مواد معدنی در کارخانه های فرآوری مواد معدنی از جمله: شن و ماسه، سیلیس، طلا، سرب و روی، سنگ آهن و … مورد استفاده قرار می گیرد. بدین صورت که مصالح شسته شده در خطوط تولید از روی این سرند عبور داده می شوند تا ضمن کاستن میزان رطوبت آن (به حدود 12 درصد) به منظور افزایش کیفیت، ذرات ریزدانه نامناسب نیز از آن جدا گردد. لازم بذکر است این دستگاه با نام dewatering screen نیز تولید می گردد و به توری های پلی یورتان آن، مش اسکرین یا پنل اسکرین هم اتلاق می گردد.

از آنجا که توری های بکار رفته در سرند این دستگاه از نوع پلی یورتان (ضد سایش) و با شبکه های بسیار ریز (از 100 میکرون به بالا) می باشد، لذا از هدر رفتن ریزدانه های مفید (ماسه بادی) که در کیفیت مصالح تاثیر بسزایی دارد، جلوگیری می کند. به نحوی که موجب افزایش ظرفیت تولید تا پانزده درصد به علت اضافه شدن این ریزدانه ها در محصول می گردد.

خشک کن اوواش آسیا ماشین
خشک کن اوواش آسیا ماشین
خشک کن اوواش آسیا ماشین
خشک کن اوواش آسیا ماشین
0
میانگین فروش یکساله
0
ظرفیت تولید یکساله
0
تعداد روز لازم برای تولید 1 دستگاه