به لطف الهی گروه صنعتی آسیا ماشین بُعد جدیدی به مقوله دانه بندی و جداسازی مواد در معادن داده افزوده است. این شرکت مفتخر است همسو با کشورهای اورپایی از جمله آلمان و سوئد و برای اولین بار در ایران اقدام به تولید سنگ شکن های ضربه ای سری NP که جزو جدیدترین سنگ شکن های روز دنیا است و سرندهای افقی دومحور (Horizontal) که در نوع خود بینظیر و دارای مزایای قابل ملاحظه ای است، نماید. به جرأت می توان گفت که این دو دستگاه جدید آسیا ماشین، می تواند انقلابی بزرگ در صنعت خردایش و فرآوری مواد معدنی در ایران ایجاد کند.

سنگ شکن ضربه ای سری NP

سنگ شکن های ضربه ای سری (NP Nordberg) برای افزایش بهره وری فرآیند خردایش و افزایش تولید در بازه زمانی با سنگ های ورودی بزرگتر طراحی شده است. این محصول انتخابی عالی جهت استفاده به عنوان سنگ شکن ثانویه و سومی در روند کاهش هزینه ها و راندمان بسیار بالا است.

سنگ شکن های ضربه ای سری NP به عنوان سنگ شکن اولیه و ثانویه و سومی با قابلیت بسیار بالاتر در خردایش کانی های سخت با ظرفیت تولید بیشتر در معادن سنگ آهن، شن و ماسه، سیلیس و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع سنگ شکن ها به لطف طراحی منحصر بفردی که دارد تغذیه سنگ های ورودی بر روی روتور افزایش یافته و سطح تماس و درگیری مواد با محفظه خردایش بیشتر شده است و امکان تولید محصولات پایدارتر را حتی تا پایان عمر قطعات مصرفی فراهم می کند.

عملکرد سنگ شکن NP

در این نوع از سنگ شکن ها امکان تبدیل سنگ شکن از دومی به سومی و بالعکس وجود دارد. این دستگاه به واسطه طراحی منحصر بفرد، امکان استفاده در معادن متنوع با تولید بیشتر مصالح و راندمان بسیار بالا همراه با کاهش هزینه نگهداری نسبت به دستگاه های مشابه را فراهم می سازد.

روتور دیسکی بسیار مستحکم دستگاه با قطر بالا و داشتن وزن زیاد، گشتاور و انرژی فراوانی ایجاد می کند که موجب یکنواختی دور روتور و عدم تغییر سرعت چرخش در هنگام ضربه به بار و حداقل مصرف انرژی الکتریکی می گردد. محور این روتور بر روی یاتاقان ها و رولبرینگ ها درگردش است و به لحاظ داشتن سیستم گردگیر مخصوص، ضمن محافظت آنها از ورود گرد و غبار، امکان حداکثر دستیابی به گریس را برای رولبرینگ ها فراهم می کند.

چکش های این غول خردایش نیز از جنس های MN, NI, ML, HI-CR بسته به نوع کانی های معدن انتخاب می شوند. سرعت چرخش روتور نسبت به متغییرهای سختی سنگ، حداکثر اندازه ورودی و دانه بندی محصول نهایی از ۴۵۰ تا 1۰۰۰ دور در دقیقه قابل تنظیم است.

سنگ شکن NP

قطعات سنگ شکن ضربه ای NP

این مدل سنگ شکن ها دارای سه سری سندان قابل تنظیم (حتی درحد میلیمتر) هستند. بطور مجزا از یکدیگر عمل می نمایند و امکان کنترل کامل دانه بندی محصول خروجی را فراهم می کنند. این دستگاه قادر به تولید مصالح با دانه بندی استاندارد، چند وجهی و پیوسته است.

تمامی سندان های سنگ شکن سری NP از بدنه آهنی که توسط کفشک های ضد سایش منگنزی یا نایهارد پوشش داده شده اند، ساخته می شوند. کالیبراسیون و تنظیم خودکار فاصله سندان ها با روتور بواسطه سیستم نوآورانه پیچ های تنظیم که دارای کمک فنر و ضربه گیر لاستیکی است، انجام می شود. این امکان به دستگاه کمک می کند که در صورت ورود بار بیش از حد مجاز، فاصله محفظه خردایش بازتر شود تا هم از افزایش ناگهانی جریان آمپر مصرفی برق جلوگیری کند و هم مانع کاهش سرعت چرخش روتور شود.

همچنین این سیستم در موقع ورود قطعات فلزی به داخل دستگاه بصورت خودکار سندان را به عقب می کشد تا مانع برخود قطعات فلزی بین سندان و چکش روتور گردد و از آسیب های جدی به دستگاه جلوگیری کند. کلیه قطعات فرسایشی دستگاه اعم از چکش ها، سندان ها و لاینینگ های محافظ بدنه از جنس فولاد آلیاژی ریخته گری با استهلاک کم و دارای عمر طولانی تهیه شده است که اغلب آنها در دو یا چند لبه قابل استفاده هستند.

سنگ شکن NP آسیا ماشین

از ویژگی های منحصربفرد این دستگاه آن است که بدنه متحرک دستگاه با سیستم لولائی یا کشویی و توسط یک سیستم هیدرولیکی قوی کاملاً باز می شود و امکان تعویض قطعات فرسایشی را به راحتی مقدور می سازد. سنگ شکن های سری نورد برگ (Nordberg) یا سری NP آسیا ماشین در مدل ها ی NP1415 ,NP1620 به عنوان سنگ شکن اولیه NP10 ,NP13 ,NP15 ,NP18 به عنوان سنگ شکن ثانویه و سومی و غیره ساخته می شوند.

سنگ شکن NP آسیا ماشین
سنگ شکن NP آسیا ماشین
سنگ شکن NP آسیا ماشین
سنگ شکن NP آسیا ماشین
سنگ شکن NP آسیا ماشین